Nowość wydawnicza "Wiedza o środowisku kosmicznym"

Z inicjatywy Komisji Fizyki Kosmicznej Komitetu Badań i Satelitarnych PAN grono specjalistów podjęło się przetłumaczenia książki "Wiedza o środowisku kosmicznym" autorstwa znanych w świecie naukowców z Japońskiego Laboratorium Badawczego Łączności. Książka ta stanowi kompendium wiedzy o użytkowej przestrzeni kosmicznej.

Wiedza o ośrodku, w którym poruszają się sztuczne satelity jest ważnym elementem kształcenia w zakresie astronautyki, inżynierii kosmicznej, telekomunikacji, geofizyki, geodezji, ochrony środowiska i w wielu innych dziedzinach nauki i praktyki, w których korzysta się z danych satelitarnych.

"Wiedza o środowisku kosmicznym", T. Ondoh i K. Marubashi (red. nauk.), Wydawnictwo CBK PAN, Warszawa 2007, s. 332. ISBN 83-89439-70-0

Książka jest dostępna w Wydawnictwie Centrum Badań Kosmicznych PAN, tel (022) 840 37 66 w. 262, faks (022) 840 31 31, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.